احراز هویت سامانه جامع روابط کار

احراز هویت سامانه روابط کار- با سرویس احراز هویت یوآیدی، از خدمات غیر حضوری سامانه جامع روابط کار مانند بیمه بیکاری به صورت آنلاین بهره مند شوید.

مزایای احراز هویت غیرحضوری سامانه وزارت کار با یوآیدی

دسترسی به خدمات حوزه کار توسط کارگر و کارفرما بدون مراجعه حضوری

سرعت بالای ارائه خدمات و کاهش بروکراسی اداری

ایجاد شفافیت در ارائه خدمات به کارگران و کارفرمایان

جلوگیری از تخلفات مربوطه در صورت اختلاف بین کارگر و کارفرما

سامانه جامع روابط کار چیست؟

سامانه جامع روابط کار توسط وزارت کار به منظور نظارت بر اجرای قانون کار و احقاق حقوق کارگر و کارفرما ایجاد شده است. طرح راه اندازی سامانه اداره کار با هدف ثبت الکترونیکی قراردادهای کار و تنظیم روابط کارگر و کارفرما، در مردادماه سال 1396 تصویب شد. این سامانه از بهمن‌ماه 1398 فعالیت خود را در سراسر کشور آغاز کرده و در حدود 30 نوع خدمت را جهت تسهیل روابط کاری مشمول قانون کار ارائه می دهد.

خدمات سامانه جامع روابط کار یا کارگر و کافرما

– خدمات بیمه بیکاری آنلاین
– ثبت الکترونیکی شکایت کارگران بدون مراجعه حضوری

– ثبت آنلاین قراردادهای کار کارگران
– رسیدگی الکترونیکی به پرونده های دعاوی کارگری و کارفرمایی
– تایید صلاحیت شرکتهای خدماتی، مسئولین ایمنی و ثبت درخواست بررسی مشاغل سخت و زیان آور

سوالات متداول در مورد سامانه روابط کار

سامانه وزارت کار به منظور انجام غیرحضوری امور مربوط به درخواست بیمه بیکاری، ثبت شکایت علیه کارفرما یا کارگر، ثبت قرارداد و موارد این چنینی به صورت غیرحضوری توسط وزارت کار ایجاد شده است.

با احراز هویت توسط یوآیدی در سامانه روابط کار، زیر سه دقیقه هویت خود را تایید نمایند.

ثبت‌نام در سامانه جامع روابط کار، تعاون و رفاه اجتماعی به منظور دسترسی به کلیه خدمات ارائه شده توسط وزارت کار است. در این میان ثبت درخواست برای دریافت بیمه بیکاری نیز تنها یکی از این خدمات است. بنابراین شرط ثبت درخواست بیمه بیکاری ورد به این سامانه است. اما تنها کاربرد ثبت‌نام در سامانه استفاده از خدمات بیمه بیکاری نخواهد بود.

به منظور کاهش مناسبات اداری سیستم احراز هویت آنلاین یوآیدی در سامانه جامع روابط کار تعبیه شده است. از این رو دسترسی به تمامی خدمات ارائه شده توسط این سامانه به سادگی و با احراز هویت آنلاین میسر خواهد بود.

مشاوره رایگان