در لحظه

تایید هویت دیجیتال

دریافت کد بورسی در سامانه سجام یکی از نمونه هایی است که شما می توانید با گوشی هوشمند، هویت خود را در کمتر از 1 دقیقه تأیید و کد بورسی خود را دریافت نمایید و دیگر نیازی به حضوری فیزیکی در دفاتر پیشخوان نداشته باشید.

یوآیدی اولین پلتفرم احراز هویت دیجیتال در کشور است که توانسته با استفاده از الگوریتم های هوش مصنوعی نظیر تشخیص زنده بودن تصویر ( Liveness Detection ) و تایید چهره ( Face Verification ) فرایند تایید هویت دیجیتال را به انجام برساند. با توجه به نیاز بیش از پیش کسب و کارها برای ارتقای تجربه کاربری در عین بالا بردن امنیت در فضای دیجیتال ، یوآیدی در خدمت جدید خود رابط نرم افزاری (API) تأیید هویت دیجیتال را در اختیار کسب و کارها قرار داده است.

API احراز هویت

API

سرویس API احراز هویت یوآیدی چگونه کار می کند؟

یوآیدی با بهره گیری از الگوریتم های یادگیری ماشین ( Machine Learning ) و یادگیری عمیق ( Deep Learning ) راهکار فرآیند تایید هویت دیجیتال را به صورت API در اختیار کسب و کارها قرار داده است. کسب و کارها با بهره گیری از این خدمت یوآیدی قادر خواهند بود که هویت کاربران خود را در کمتر از یک دقیقه شناسایی و تایید کرده و نیازی به مراجعه حضوری و وقت گیر نداشته باشند. API تأیید هویت یوآیدی از دو مرحله تشکیل شده است:

بک گراند آبی

Liveness Detection

الگوریتم تشخیص زنده بودن

تشخیص چهره API

در این مرحله کاربر یک ویدیوی سلفی 5 ثانیه‌ای می‌گیرد. یوآیدی با استفاده از الگوریتم تشخیص زنده بودن تصویر تشخیص می‌دهد فردی که در آن لحظه در حال گرفتن ویدیوی سلفی است، خود کاربر است و از روی یک ویدیو یا عکس دیگر فیلم نمی‌گیرد. الگوریتم تشخیص زنده بودن تصویر این کار را با دقت بالای 96 درصد انجام می‌دهد.

بک گراند سرمه ای

Face Verification

الگوریتم تایید چهره

الگوریتم تایید چهره

در صورت تایید زنده بودن تصویر کاربر، این مرحله آغاز می‌گردد. در این مرحله عکسی از روی ویدیوی سلفی کاربر گرفته می‌شود. این عکس با عکس کارت ملی کاربر که در بانک اطلاعاتی سازمان ثبت احوال موجود است، مقایسه می‌شود. در صورت تایید تطابق این دو عکس، فرایند تایید هویت کاربر به اتمام رسیده و هویت وی تایید می‌شود.

مزیت های یوآیدی

چه چیزی سرویس احراز هویت دیجیتال یوآیدی را متمایز می کند؟

دقت الگوریتم تشخیص زنده بودن 98.7 درصد است

دقت الگوریتم بازیابی چهره بیش از 99.9 است

پیاده سازی سریع و آسان

پشتیبانی 24/7

ارتقا تجربه کاربری با یکپارچه کردن فرآیند احراز هویت

ارتقا امنیت به واسطه استفاده از الگوریتم های دقیق

فراهم آوردن قابلیت برای مقیاس پذیری کسب و کارها با صرف منابع بسیار کمتر

حذف هزینه های ناشی از کلاهبرداری، زیرساخت های فیزیکی و اپراتورهای انسانی

API احراز هویت

در مورد سرویس API تایید هویت سوالی دارید؟

درخواست جلسه مشاوره برای خدمات احراز هویت یوآیدی

مشاوره رایگان
مشاوره رایگان